
ConocoPhillips vil selge seg ut
En mrd. USD.
Ved å selge deler av sin aktivitet i Nordsjøen kan ConocoPhillips hente inn ca. en milliard dollar, melder Bloomberg.Verdens største uavhengige olje- og gassprodusenten vurderer å selge seg ut av lisenser på blant annet på Aasta Hansteen-, Alvheim- og Granefeltet.
Bloomberg hevder at ConocoPhillips har vært i kontakt med potensielle kjøpere, men ConocoPhillips har foreløpig ikke kommentert saken.
I forrige uke meldte Reuters at selskapet forbereder salg av mindre viktige olje- og gassproduserende områder i USA.
Olje- og gasselskaper over hele verden har sett på muligheter for kjøp av eiendeler mens oljeprisene er lave.
Anadarko Petroleum Corp har lagt ut oljearealer i Øst-Texas, verdt noen hundre millioner dollar for salg i Citigroup Inc., og er blant flere store selskaper som har utforsket mulighetene for salg.