
Starter gransking av arbeidsulykke
Ptil gransker klemulykke på Transocean Barents. En boredekksarbeider ble onsdag utsatt for en klemulykke på Transocean Barents. Dette melder Ptil i en pressemelding. Boredekksarbeideren befant seg på en plattform 10-12 meter oppe i boretårnet da skaden oppstod. Han ble flydd til Ålesund sykehus.Transocean Barents ligger på Ormen Lange-feltet, på kontrakt for A/S Norske Shell. Aktivitetene på … Continued
Ptil gransker klemulykke på Transocean Barents.
En boredekksarbeider ble onsdag utsatt for en klemulykke på Transocean Barents. Dette melder Ptil i en pressemelding.
Boredekksarbeideren befant seg på en plattform 10-12 meter oppe i boretårnet da skaden oppstod. Han ble flydd til Ålesund sykehus.Transocean Barents ligger på Ormen Lange-feltet, på kontrakt for A/S Norske Shell. Aktivitetene på innretningen er nå stanset.
Ptil har besluttet å iverksette gransking av hendelsen. Målet med granskingen er blant annet å klarlegge hendelsesforløpet og identifisere utløsende og bakenforliggende årsaker.